



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Interface | 4-Wire, Serial |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Max Supply Current | 300 µA |
| Display Type | LCD |
| Configuration | 32 Segment |
Stock: 905
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24106
Ext.Price$0.24106
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24106 | $0.24106 |
| 10 | $0.21807 | $2.18070 |
| 50 | $0.19728 | $9.86400 |
| 100 | $0.18190 | $18.19000 |
| 500 | $0.16772 | $83.86000 |
| 1000 | $0.15464 | $154.64000 |
| 3000 | $0.14259 | $427.77000 |
